Adobe, Flash'ın Fişini Çekeceği Tarihi Duyurdu

Üç yıl önce , Flash'ın yükselişinden (ve düşmesinden) çok sonra, Adobe bir zamanlar her yerde bulunanmultimedya platformunun sonunda ortadankalktığını duyurdu.

Adobe, Flash'ın Fişini Çekeceği Tarihi Duyurdu
Adobe, Flash'ın Fişini Çekeceği Tarihi Duyurdu

Üç yıl önce , Flash'ın yükselişinden (ve düşmesinden) çok sonra, Adobe bir zamanlar her yerde bulunan multimedya platformunun sonunda ortadan kalktığını duyurdu. Ancak Adobe, Flash'ın ömrünün sonuna geleceği tarih için asla belirli bir tarih vermedi. bildiğimiz ow: Adobe Flash resmen gidiyorölmek 31 Aralık 2020.

Gençleri Flash hakkında bilmedikleri için, 90'lı yılların sonlarında ve 2000'li yıllara kadar affedilmeleri gerekirken , internetin büyük alanları web sitelerine animasyonlar, oyunlar ve hatta videolar şeklinde etkileşim eklemek için Flash'a güveniyordu. Aslında, ilk günlerinde YouTube, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca insana video akışı sunmak için neredeyse tamamen Flash'a güveniyordu.

Ancak, HTML 5 ve CSS 3 gibi daha güçlü açık kaynaklı platformların yükselişi ve cep telefonlarında çalışmak üzere tasarlanmış daha verimli bir standart ihtiyacı nedeniyle 2000'lerin ikinci yarısında bu değişti . Adobe Flash (veya Adobe 2005'te satın almadan önce bilindiği gibi Macromedia Flash) hızla çekiciliğini kaybetmeye başladı . Bu , Flash'taki istismarlardan kaynaklanan sayısız güvenlik sorununa girmeden önce .

o bir yayınlanmıştır zaman 2010 yılında tavuk Steve Jobs Flash için sonun başlangıcının habercisi açık mektup Apple iPad, Flash'ı destekleyen olmaz açıklarken iPhone veya herhangi bir gelecek ürünler. E ver beri ürün ve siteleri, Flaş güvenen gibi Ne wgrounds , Flaş değiştirmek veya bir-kez yararlıdır ama artık modası geçmiş bir platform kapalı kendilerini Ween şekilde geçici çözümler uygulamak için çalışıyoruz. Bu, bizi hala Flash'ın çalışması gereken bir şeye tökezlemenin, döner bir telefon kullanarak bir arkadaşını çağırmak gibi hissettirdiği günümüze getiriyor.

Flash 31 Aralık'ta sadece zayıf havaya kaybolmazken, Adobe Flash'ın dağıtılmasını ve güncellenmesini durduracağını söylüyor . Kritik, t şapka da demektir Flaş olmaz başka güvenlik veya gizlilik yamaları elde edilmez.