Amazon tarafından Sızdırılan PlayStation 5 Fiyat ve Çıkış Tarihi

Sony'nin yeni nesil oyun konsolunun nihayet açıklanmasından bir haftadan kısa bir süre sonra PlayStation 5'in fiyatı ve çıkış tarihi Amazon tarafından sızdırılmış gibi görünüyor.

Amazon tarafından Sızdırılan PlayStation 5 Fiyat ve Çıkış Tarihi
Amazon tarafından Sızdırılan PlayStation 5 Fiyat ve Çıkış Tarihi

Amazon France, listeden fiyat ve tarih almadan önce web sitesinde yeni konsolla ilgili merakla beklenen bilgileri kısaca listeledi.

Konsolun disksiz bir versiyonunun herhangi bir dijital sevgili için hoş bir sürpriz olacağı duyurusu ile PS5'e - selefinin raflara çarpmasından yedi yıl sonra - ilk kez bakmamızdan sadece birkaç gün sonra geliyor .

Yeni sızıntıya göre, 'Digital Edition' olarak adlandırılan konsolun disksiz versiyonu, disk sürücülü konsoldan daha ucuz olacak. Aslında 100 € daha ucuz. Dijital versiyonun fiziksel bir disk sürücüsü olmadığı düşünüldüğünde, bu konuda düşündüğünüzde tam mantıklı.

Bu açıklama, son zamanlarda Amazon'un Fransız web sitesinde görünen fiyat sızıntısıyla karşılaşan konsept tasarımcısı ve teknoloji içerik yaratıcısı Ben Geskin'den geliyor. Geskin daha sonra sosyal medyada paylaşılan ekran görüntülerinde Amazon, standart modeli 499 € EUR (445 £) ve 'Digital Edition' 399 € (355 £) olarak listeledi.

Sızan bilgileri kaldırmak için güncellenen web sitesi, Fransa'da 20 Kasım 2020 için bir yayın tarihi de listeledi. Bilgilerin silinmesine rağmen, sayfanın ekran görüntüleri o zamandan beri sosyal medyada dolaşıyor.

Tüm sızıntıların yaptığı gibi, bir tutam tuzla alınması gereken sızıntı, son haftalarda yeni konsolun daha pahalı olacağını tahmin eden bazıları için hoş bir sürpriz olabilir.

Çünkü PS5 konsolu bir canavar olacak şekilde ayarlanmış; Özel SSD sürücüsü, ham modda saniyede 5.5GB veya sıkıştırılmış saniyede 8-9GB hızında çalışan 825GB'ı paketlemek için değil, konsol PS4'ten 100 kat daha hızlı oyunlar yükleyecek.

Bununla birlikte, birçoğu, Sony'nin önceki nesillerin oyun konsollarıyla uygun bir şekilde konumlandırması için, hedef fiyatın sızıntının önerisi etrafında olduğunu hayal etmişti. Geriye dönüp baktığımızda, PlayStation 4'ün lansmanında 399 $ fiyatlandırıldı

Xbox X Serisi'nin 399 dolara mal olacağı da bildirildi. Bu henüz teyit edilmemiş olsa da, içericiler Sony'nin PS5 fiyatını rakibinin fiyatına yakın tutacağını tahmin etti.

Ne fiyatlandırma ne de çıkış tarihi henüz Sony tarafından onaylandı, bu yüzden sanırım sadece beklemek ve görmek zorundayız. Umarım bizi çok uzun süre bekletmezler.

PlayStation 5 bu yıl mağaza raflarına çıkacak.