SEO nedir?***8203;

Arama motoru iyileştiricileri (SEO'lar), web sitelerini arama motorlarında daha yüksek görünmelerine ve daha fazla "organik trafik" elde etmelerine yardımcı olmak için optimize eden kişilerdir. Temelde, bir SEO son derece uzmanlaşmış bir içerik stratejistidir ve bir işletmenin arama motorları aracılığıyla insanların sektörle ilgili sorularını yanıtlama fırsatlarını keşfetmesine yardımcı olur.

İşte bir SEO stratejistinin odaklanabileceği üç SEO türü:


  • Sayfa İçi SEO: Bu SEO, "sayfada" olan içeriğe ve web sitesinin belirli anahtar kelimeler için sıralamasını yükseltmeye yardımcı olmak için bu içeriğin nasıl optimize edileceğine odaklanır.
  • Sayfa dışı SEO: Bu SEO, internetteki başka yerlerden web sitesine yönlendiren bağlantılara odaklanır. Web sitenize bağlantı veren "geri bağlantıların" sayısı ve bu bağlantıları taşıyan yayıncılar, bir arama motorunun gözünde güven oluşturmanıza yardımcı olur. Bu, web sitenizin sonuç olarak daha yüksek sıralanmasına neden olur.
  • Teknik SEO: Bu SEO, bir web sitesinin mimarisine odaklanır ve her bir web sayfasının "teknik olarak" nasıl kurulduğunu görmek için o web sitesinin arka ucunu inceler. Google , içeriği kadar bir web sitesinin koduna da önem verir ve bu uzmanlığı bir web sitesinin arama motoru sıralaması için oldukça önemli hale getirir.

Her işletmenin web sitelerini arama için aynı şekilde optimize edemeyeceğini ve bu nedenle her SEO'nun aynı optimizasyon sürecine sahip olmayacağını unutmayın. Sektörünü incelemek, izleyicileri için neyin önemli olduğunu bulmak ve doğru içeriği bu kitlenin önüne koyan bir SEO stratejisi geliştirmek bir SEO'nun işidir.

Bunu göz önünde bulundurarak, tüm SEO temellerinizin 2019'da kapsandığından emin olmak için atabileceğiniz dokuz adımı burada bulabilirsiniz. Ardından, bu blog gönderisinin altında, sayfa içi SEO konusunda uzmanlaşmak için ücretsiz planlama şablonunuzu alabilirsiniz