Opera`ya Türkiye’den 500 Bin Kullanıcı Kazandıracak Yeni Bir özellik Gelecek !

Chrome ve Firefox kadar olmasa da hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesi bulunan web ve mobil tarayıcı Opera’ya özellikle memleketimizdeki satın alanların hoşuna gidecek bir yenilik geliyor.şu bir gerçek ki interneti daha özgürce kullanmak için bir aşırı kişi seçenek VPN uygulamaları kullanıyor. Hem masaüstü hem de mobil tarayıcılar üstünden yasaklı sitelere girmek için ZenMate, Hotspot Shield Elite bunun gibi VPN çözümlerini kullanıyorken (ki bu tarz evrelerden bazıları Wi-Fi bağlantı sorunları yaşatabiliyor) Opera’dan bu manada ciddi bir atılım geldi.


Tarayıcının geliştiricileri, kullanıcılarının faydalandığı üçüncü parti VPN uygulamalarını çöpe attıracak yeni VPN çözümünü web tarayıcılarına getireceğini duyurdu. şimdilik ön izleme versiyonunda görülen bu yenilik, ilk olarak Almanya, Kanada ve ABD lokasyonlarından faydalanacak. Kullanıcılar, tarayıcı hazır olana kadar bu servisten yararlanamayacak. Belki kafanızda ‘kesin ücretlidir bu’ benzeri bir fikir geçebilir, geçmesin. Servis parasız olacak.

Mobil platform için gelip gelmeyeceği meselesinde henüz bir bilgilendirmede bulunulmadı lakin ben bunun sırf masaüstü ile sınırlı kalacağını düşünmüyorum. noktayı gelmişken, Android cihazlar geliştirilmiş için azami VPN çözümleri listesine de bir bakın derim.