2018’in en iyi trendleri hakkında sizi sorgulayan "Yılın Oyunu "

Geçtiğimiz hafta Google, yıllık olarak hazırladığı; 2018 yılında yaşananları özetleyen bir video yayınlanmış ve kısa sürede trend olmuştu.

Google bugün bu yılın trendleri hakkındaki bilginizi test etmek için “ Yılın Oyunu” nu yayınladı.Linkten ulaşabilirsiniz!Bu “Yılın Oyunu”, 2018'de popüler arama eğilimleri hakkında, turların ilerlemesiyle birlikte zorlaşan sorularla özetliyor. Oyunun başında kullanıcılar adlarını girebiliyor ve oyun sesini özelleştirebiliyorlar.DeepMind'in WaveNet'i tarafından oluşturulan, doğal sentezlenen sesle hızı yavaştan hızlıya da ayarlayabilirsiniz. Bu algoritmalar, Google Asistan tarafından Avustralya ve İngiliz aksanı yapmak için kullanıldı ve Google Cloud'da üçüncü taraf geliştiriciler içinde kullanılabilir.


Bu yıl Arama ‘da nelerin trend olduğunu ne kadar iyi biliyorsunuz? Hadi bulalım.


Neyse ki ses, ekran üzerinde belirtilen tüm talimatlarla sağ üst köşede tamamen kapatılabiliyor. Çünkü belli bir süre sonra rahatsız edebiliyor. Her soruyu yanıtlamanız için tam tamına 10 saniyeniz var.3 soruyu hatalı cevapladığınız da oyun kendiliğinden sona eriyor ve baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. Her tur arasında, Google kendine has şakalar da yapıyor.

Durağan bir oyun mu?

Puanlar, ilk etapta kolay sorular olduğu için biraz düşük ekleniyor ancak soruların giderek daha da zorlaştığı etapta daha fazla puan kazanmanıza imkan veriyor.

Toplamda 20 tane soru var. Bonus round'da tokatlamaktan ilham alınarak daha fazla puan kazanılıyor.Mobil oynanabilirlik ne durumda?

Kullanıcıların, etkileşim yöntemi ve büyük dokunma hedefleri göz önüne alındığında dokunmatik ekran cihazınızda bile en iyi şekilde çalışan uygulama ile Twitter ve Facebook düğmelerinin ne kadar iyi bir performans sergilediğini görebiliyorsunuz. Yılın Oyunu oldukça tuhaf, aynı zamanda çok markalı ve çok Googley hissetmek için animasyonlu.

Genel kültür açısından da pişman olmayacağınız bir deneyim dileğiyle…