Pinterest alternatifi uygulamalar:

  • We Heart It
  • Dribbble
  • Depositphotos
  • Pexels
  • Behance

We Heart It


We Heart It'in Pinterest’e ilk benzeyen yanı, ilk açılışta karşınıza çıkan kategori seçme sayfası. Kullanıcılar, görselleri kendi profillerinde ve herkese açık bir şekilde paylaşabiliyorlar. Paylaşılmış olan bu görselleri beğenip yorum yapabiliyoruz. Beğendiğimiz görselleri aynı zamanda kendi sayfamıza kaydedebiliyoruz.


Dribbble


Dribbble uygulamasının da Pinterest’e benzer yanları bulunuyor. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra size üç seçenek sunuluyor, kullanma amacınıza göre birini seçiyorsunuz. Amacınıza uygun görseller bu şekilde sizin için filtreleniyor. Bu görselleri, tıpkı Pinterest’te olduğu gibi beğenip yorum yapabiliyorsunuz. Ayrıca kendi fotoğraflarınızı diğer kullanıcılarla paylaşabileceğiniz profil sayfası da bulunuyor.


Depositphotos


Pinterest’te bütün görselleri ücretsiz olarak indirebiliyorken, Depositphotos’da bazı görselleri ücretini ödeyerek indirebiliyoruz. Uygulama içerisinde yıllık ve aylık plan olarak seçim yapıp planınıza göre görsel ve video indirebiliyorsunuz. Her planın da limitli bir indirme sınırı bulunuyor. Örneğin en düşük ücret olan 299$, Türk Lirası kuruyla 2345 TL’lik pakette 30 görsel indirme hakkınız bulunuyor. Günümüx şartlarına göre oldukça yüksek rakamlar. Ancak bu platformun hedefinde zaten büyük reklam ajansları ve kurumsal şirketler yer alıyor. Depositphotos’da da tıpkı Pinterest’te olduğu gibi bir kategori seçiyor, buna göre görselleri görüp, beğenip, indirebiliyorsunuz.Pexels


Pexels’de üye olduktan sonra ekranınıza otomatik olarak diğer kullanıcıların yüklemiş oldukları görseller düşüyor. Bu görselleri sadece beğenebiliyorsunuz. Yorum yapma seçeneği Pexels’de bulunmuyor. Pexels’de de diğer uygulamalar gibi profil sayfası bulunuyor. Profil sayfasında diğer uygulamalardan farklı olarak bütün dünya ve 30 gün içerisindeki sıralamanız gösteriliyor. Görsellerinizin görüntülenmesi arttıkça bu sıralamada da yükseliyorsunuz.


Behance


Behance, aslında Adobe'a ait bir kreatif portföy uygulaması. Kullanıcılar, yaptıkları kreatif çalışmaları diğer kullanıcılara ve ilgili kişilere sergiliyorlar. Temel amacı ise kreatif alanda çalışan kişilerin dijital birer portföye sahip olmalarını sağlamak.


Yazımızda sizlere Pinterest hesap silme ve Pinterest’e alternatif uygulamalar hakkında bilgi verdik. Görüş, öneri ve yorumlarınızı bekliyoruz